До 200-річчя Т.Г.Шевченка

200 років КобзарюВ історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким самородком в українців є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Тарас Шевченко для України – не просто народний поет, якого доля обдарувала багатьма талантами. Національний пророк, апостол правди, заступник правди, заступник знедолених, провидець – так називають його українці. Святе ім’я Тараса не вмре повік, йому, як сонцю, вічно пламеніти. Не забули українці свого Великого Кобзаря. Його сім’я входить у наше життя з дитинства, з маминих пісень, з наших перших книжок, а з роками Шевченкове слово стає все ближчим, все дорожчим.«Кобзар» уже давно став настільною книгою, оберегом кожної оселі.

200 років КобзарюНе маючи родини, власних дітей, Тарас Шевченко піклувався про малечу: видав «Буквар», завжди пригощав цукерками та пряниками, прагнув бачити їх щасливими та вільними. «У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим», – писав зворушливо Т. Шевченко. Один із найвизначніших уроків Шевченка – урок любові, співчуття, милосердя, яке не принижує, а закликає берегти жінку – матір і дитину.

Своєю творчістю Т. Шевченко засвідчив воскресіння нашої нації. Українці відчули, що мають духовну силу, з якою можна і варто йти в майбутнє. У своїх поглядах Шевченко йде за народною мораллю, в основі якої любов до ближнього, пошана до батька, матері, до рідного слова. Силою своєї безмежної любові до рідного народу, до України поет пробивав стіну людської байдужості, обмеженості. Невмираючий дух поета, як раніше, так і тепер, 200 років поспіль, витає над Україною, а вище слово сіє на народній ниві зерна добра, любові, справедливості. Завданням вихователів кожної вікової групи дітей є виховання почуття пошани до життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка; співчуття до знедолених; виховання почуття власної гідності, віри в рідний народ, шанобливого ставлення до родини, домівки.

ВиставкаЩовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам’ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. 9 Березня 2014 року Україна відзначатиме 200 років від дня народження поета. В нашому садочку уже стало традицією відзначати шевченківські дні.
З метою популяризації його творчої спадщини, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця в закладі протягом року пройдуть різноманітні заходи.

 

План заходів Грицівського ясел-садка центр розвитку дитини
щодо святкування 200-річчя з дня народження
Т.Г.Шевченка

№№ Заходи Термін проведення Відповідальні
1. Засідання творчої групи з народознавства за темою «Складання заходів щодо святкування 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка» Грудень 2013 Вихователь-методист
2. Круглий стіл з персоналом ясел-садка «Життя та творчість Т.Г.Шевченка» Січень 2014 Вихователь-методист
3. Конкурс куточків на тему «Вінок пам’яті Кобзарю» Січень 2014 Вихователі груп
4. Тематична година «Дитинство Тараса» середня група Лютий 2014 Вихователі груп
5. Тематична розвага «Уквітчаємо тебе ми, Тарасе» старша група Березень 2014 Музичний керівник, вихователі груп
6. Оформити газету до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка Березень 2014 Профспілковий комітет
7. Батьківські збори «Т.Г.Шевченко – великий кобзар» Травень 2014 Вихователі груп
8. Організувати екскурсію до погруддя Т.Г.Шевченка Вересень 2014 Завідувач, вихователь-методист
9. Літературна година «Віночок Кобзаря» Жовтень 2014 Вихователі груп
10. Конкурс читців серед дітей старшого дошкільного віку «Читаємо вірші Т.Г.Шевченка» Листопад 2014 Вихователі груп
11. Свято «Низький уклін тобі, Тарасе» Грудень 2014 Вихователі груп, мізичний керівник

Завершився конкурс куточків на тему «Вінок пам’яті Кобзарю». Багато цікавого дізнались діти про життя поета, його дитячі роки. Найкращим було визнано куточок над створенням якого працювали вихователі старшої групи «Зернятко»  Поцко О.О. та Байдацька В.В.  А  допомагали їм вихованці групи та їх батьки.

Виставка Захоплені відвідувачі Виставка

Відповісти